بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین!

گاهی وقتا ساعتها به این یه مصرع فکر میکنم‌!به همه معنا و مفهومی که پشتشه!که عمر شبیه همون آب روده که از جلو چشممون رد میشه و هیچ وقت بر نمی گرده!که همون لحظه است همه چیز و بعدش بر نمی گرده،ساکن نمیمونه،میگذره و میره و دستمون بهش نمیرسه!

نزدیکای سال تحویل که میشه،حساب کتابمون شروع میشه،دونه دونه سیصد و شصت و پنج روزای قبلیو میشمریم،و به امید سیصد و شصت و پنج روزای بعدی هدف می سازیم!کارای کرده و نکردمونو دسته بندی می کنیم و فهرست کارهایی که تو سال جدید باید انجام بدیمو می نویسیم،خوش خط،رو برگه های خوشگل رنگی رنگی!

متاسفانه تلاش برای رسیدن در همین حد باقی میمونه و تعداد کثیری از کارایی که برنامه ریزی میشن تا تو سال جدید انجام بشن، قبل سال تحویل بعدی خیلیاشون میرن تو لیست اهداف سال بعد و این چرخه هم چنان ادامه داره!

خیلیا عادت کردن کوله باری از هدف و آرزو و رویارو با خودشون ببرن به سال جدید و ازون ور به سال بعدش و این دور باطل هم چنان ادامه داره...مثل بچه ای که عادت کرده هرروز کوله سنگینشو با خودش ببره مدرسه...

اکثر ماها عادت داریم به تصمیمای بزرگ گرفتن تو یه سری لحظات خاص و بعد دوروز که هیجانمون میخوابه،میشیم همون آدم سابق که چسبیده به روزمره هاش و دست از سر تکرار مکررات و تنبلی و بی ارادگی بر نمیداره!

یادمون میره که خیلی بیشتر از چیزی که فکرشو می کنیم توانمندیم و همه تواناییمون تو خوابیدن و فکر و خیال خلاصه نمیشه!

یه عدمون هم از ترس نشدن کلا کاری انجام نمیدیم.یا از ترس خراب شدن و ناقص موندن کارمون!این دوستان البته دو دسته ان:یا کمال گران،یا کسایی ان که عزت نفس و اعتماد به نفس به شدت پایینی دارن...که جفتشون نابود کنندست!

جالب اینجاست که با همه دونسته ها و خود شناسیا دست از سر هدف و رویامون بر نمیداریم،هست همیشه و این ماییم که آدم عملی کردنش نیستیم!و خب صد در صد می دونیم که مشکل از ماست،اما....قدمی برای حل مسئله بر نمی داریم!

می دونیم میشه عملیش کرد،میشه اراده کرد،میشه از خواب زد و بی خوابی کشیدو هدفارو با رسیدن بهشون و بغل کردنشون خوشحال کرد!

ولی از دونستن تا عمل کردن خیلی فاصله است،خیلی.

میخوایم راجع به این موضوع با هم حرف بزنیم.

دارین ازین رویاها؟که سال به سال کوچ کرده باهاتون به سال بعد؟رسوندین خودتونو بعد مدت ها بهش؟چه جوری؟چه حسی داشتین موقع عملی کردنش و موقع خط خوردنش از لیست اهداف؟

🍀ساران🍀